Ordynator szpitala powiatowego w Jędrzejowie zatrzymany przez policję - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Lekarz jest podejrzewany o branie łapówek.

Jak ustalił nasz dziennikarz, rodziny pacjentów i sami pacjenci wręczali lekarzowi niewielkie kwoty. W większości nie były to bowiem osoby majętne. Zarabiały od 700 do 1000 złotych. W zamian za łapówkę ordynator oferował lepszą opiekę na oddziale, którym kierował. Na razie udało się udokumentować 27 takich przypadków.

Razem z 54-letnim medykiem, który dzisiaj zostanie przesłuchany, policja zatrzymała osiem osób, które wręczały pieniądze. Wobec siedmiu z nich sąd orzekł poręczenia majątkowe. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, prokurator Sławomir Mielniczuk, powiedział, że sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wiadomo jeszcze na tym etapie śledztwa, jakie środki będą zastosowane wobec ordynatora - skomentował.

Dyrektor jędrzejowskiego szpitala Jarosław Wójcicki zapewnił, że szpital pracuje normalnie i pacjenci mają zapewnioną odpowiednią opiekę.