Blisko 400 tysięcy złotych straciła 39-letnia mieszkanka powiatu opatowskiego w Świętokrzyskiem. Kobieta padła ofiara oszustwa metodą "na żołnierza amerykańskiego". Policja szuka sprawcy.

39-letnia kobieta na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za amerykańskiego żołnierza stacjonującego w Afganistanie. W połowie sierpnia mężczyzna poprosił, czy może do niej przesłać paczkę na przechowanie, w związku ze zmianą jego miejsca stacjonowania. W paczce miały znajdować się rzeczy osobiste - mówi Agata Frejlich z Komendy Powiatowej Policji w Kielcach.

Kobieta wyraziła zgodę na odbiór paczki, miała ją przechować do czasu przyjazdu mężczyzny do Polski. Ale z odbiorem przesyłki były kłopoty. Mieszkanka powiatu opatowskiego otrzymała maile, jak się okazało fałszywe, od Straży Granicznej, służby celnej i firmy kurierskiej, że dostarczenie tej paczki wymaga dodatkowych opłat. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kobieta dokonała trzech wpłat na konta, aby ta paczka została przekazana. W sumie zapłaciła ponad 80 tys. euro (blisko 400 tys. zł - PAP) - dodała podkom. Frejlich.

Policja szuka teraz sprawcy oszustwa - ustala między innymi właściciela konta, na które pokrzywdzona 39-latka dokonywała wpłat.