Około 50 osób zgłosiło się już na policję w Bielsku-Białej twierdząc, że zostały oszukane przez biuro podróży Aquamaris. Firma ogłosiła niewypłacalność na początku sierpnia. W tym momencie za granicą było 600 jej klientów.

Policja ustala, czy biuro sprzedawało wycieczki do ostatniej chwili, czyli aż do ogłoszenia niewypłacalności. Właśnie z takimi skargami na policję zgłaszają się klienci Aquamaris. Bielska policja prosi o kontakt wszystkich pokrzywdzonych.

Wiceprezes założyła nową firmę turystyczną

Wiceprezes Aquamaris założyła kolejną firmę turystyczną - tym razem o nazwie Galene. Została ona zarejestrowana 10 maja, a więc kilka tygodni przed upadkiem Aquamaris. Informację tę potwierdził już Śląski Urząd Marszałkowski.

Biuro zbankrutowało w wyniku upadku "Sky Clubu"

O swoim bankructwie biuro Aquamaris z siedzibą w Bielsku Białej poinformowało 2 sierpnia. W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej firmy napisano, że główną przyczyną upadku był "nagły spadek sprzedaży spowodowany sytuacją kryzysu na rynku". Zarząd poinformował również, że ma to związek z upadkami firmy lotniczej Air Poland oraz biura podróży Sky Club.

Co więcej, ubezpieczyciel zdecydował się nie przedłużyć biuru gwarancji, a zagraniczny inwestor, z którym prowadzono rozmowy o podniesieniu kapitału spółki, wycofał się, gdy tylko się o tym dowiedział.