Lance Armstrong w telewizyjnym show odniesie się do skandalu dopingowego. Poinformowała o tym na Twitterze Oprah Winfrey, gospodyni jednego z najbardziej liczących się programów w amerykańskiej telewizji. Tymczasem media spekulują, że słynny kolarz rozważa przyznanie się do stosowania niedozwolonych środków.

90-minutowa rozmowa zostanie wyemitowana w czwartek 17 stycznia. Będzie pierwszym wywiadem Armstronga po tym, jak został pozbawiony siedmiu tytułów zwycięzcy Tour de France. Udział w telewizyjnym show wzbudził ogromne zainteresowanie w kontekście piątkowego artykułu "The New York Times". Gazeta poinformowała, że 41-letni sportowiec zamierza przyznać się do winy.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie zostanie przeprowadzona rozmowa dziennikarki z Armstrongiem, bo jej rzecznik prasowa odmawia komentarzy w tej sprawie. Nieoficjalnie mówi się jednak, że wywiad będzie transmitowany przez Oprah Winfrey Network na żywo z domu sportowca w Austin, w stanie Teksas.

W październiku amerykański kolarz został przez Międzynarodową Unię Kolarską dożywotnio zdyskwalifikowany za systematyczne stosowanie środków dopingujących i udział w zakrojonym na szeroką skalę procederze. Pozbawiono go siedmiu tytułów triumfatora najbardziej prestiżowego wyścigu Tour de France, a także unieważniono wszystkie wyniki od 1 sierpnia 1998 roku. Unia nakazała też zwrot części premii finansowych uzyskanych w tym okresie.