​Firma Microsoft potwierdziła, że w najnowszej wersji systemu Windows 8 wróci słynny przycisk "start". Zmiany postanowiono wprowadzić po protestach użytkowników, którzy domagali się powrotu nawigacyjnej ikony.

Brak przycisku "Start", który był we wszystkich dotychczasowych systemach Windows, wzbudził ogromne kontrowersje. Microsoft przyznał się jednak do błędu i zamierza wprowadzić stosowne zmiany.

Firma zdecydowała się przywrócić słynny przycisk, jednak ma mieć on nieco mniej funkcji niż we wcześniejszych wersjach systemu.

Nowy przycisk będzie się pojawiał za każdym razem, kiedy kursor myszy pojawi się w lewym dolnym rogu ekranu. Poza tym będzie cały czas widoczna na pasku zadań na pulpicie - podał Microsoft na swoim blogu.

Po kliknięciu w ikonę lewym przyciskiem myszy, wyświetlał się będzie ekran startowy, oficjalnie nazwany interfejsem "Metro", który został zaprojektowany dla użytkowników z ekranem dotykowym.

Po kliknięciu prawym przyciskiem - pojawi się menu z innymi opcjami np. z podglądem zdarzeń i menadżerem zadań.

Kolejna zmiana zaproponowana przez firmę ma umożliwiać uruchomienie komputera bezpośrednio w trybie stacjonarnym co pozwoli na uniknięcie używania ekranu startowego.

Nowa, próbna wersja systemu Windows 8.1 zostanie wypuszczona na rynek w lipcu. Ostateczna - pod koniec 2013 roku.