Jeszcze tylko przez dwa dni można się zgłaszać na warsztaty programowania dla nastolatek Rails Girls Youth. Darmowe spotkanie odbędzie się 5 kwietnia w Krakowie. Zainteresowana? Zgłoś się już dziś.

Rails Girls Youth to całodniowe i darmowe warsztaty programowania dla nastolatek. Adresowane są do dziewczyn, które pasjonują się kodowaniem. Na spotkaniu będzie można się dowiedzieć, jak powstają aplikacje takie jak np. Facebook. Dziewczyny w ciągu całego dnia będą tworzyły swoją pierwszą aplikację webową. Uczestniczki będą mogły liczyć na pomoc doświadczonych programistów i programistek.

W przerwach warsztatów będzie można porozmawiać z gośćmi z branży internetowej.

Warsztaty przeznaczone są dla dziewczyn w wieku od 13 do 19 lat. Każda nastolatka, nawet totalnie "zielona" z informatyki, może wziąć udział i przekonać się, że kodowanie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Zainteresowana? Wystarczy wypełnić formularz - spośród zgłoszeń organizatorzy wyłonią 50 uczestniczek. Zgłosić się możesz TUTAJ.

Organizatorem krakowskiego wydarzenia jest WebMuses: krakowska społeczność zafascynowana branżą IT. Nie mieszkasz w Krakowie, ale interesują Cię kodowanie i nowe technologie? W sieci jest mnóstwo stron dla kobiet w IT. Obserwuj WebMuses  na Facebooku - tam na bieżąco dowiesz się, gdzie można wybrać się na szkolenie czy konferencję w branży IT.

Inicjatywa Rails Girls powstała w Finlandii w 2010 roku i od tego czasu odbyło się ponad 140 warsztatów na całym świecie, w których organizację angażują się najlepsi programiści i firmy IT.