W Nowym Jorku przyznano prestiżowe nagrody Pulitzera. Cztery wyróżnienia przypadły dziennikowi "New York Times". Za fotografię prasową nagrodzono agencję AP za relacjonowanie wojny domowej w Syrii.

"New York Times" zdobył m.in. nagrodę za materiały śledcze, opisujące w jaki sposób sieć Wal-Mart rozwija się w Meksyku, stosując łapownictwo.

W dziedzinie beletrystyki Pulitzera zdobył Adam Johnson za powieść "The Orphan Master's", w której porusza splatające się ze sobą tematy propagandy, tożsamości i władzy państwowej w Korei Północnej.

Nagroda przyznawana od 1917 roku

Nagroda Pulitzera jest przyznawana corocznie w kwietniu. Jest przyznawana za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury i muzyki. Zdobywcy nagrody są wybierani przez jury, działające przy Wyższej Szkole Dziennikarstwa Uniwersytetu Columbia. Kandydatów wybiera się głównie spośród twórców amerykańskich.

Nagrodę swojego imienia ufundował w 1917 roku amerykański dziennikarz i wydawca węgierskiego pochodzenia, Joseph Pulitzer. Pierwsze nagrody rozdano 4 czerwca tego samego roku.