W zakończonym plebiscycie Radia RMF FM na Przebój Roku 2012 na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Adele. Utwór pochodzi z najnowszego filmu o Jamesie Bondzie "Skyfall".


Rok wcześniej sukces Adele był jeszcze większy: nie dość, że wygrała, umieszczając na pierwszej pozycji utwór "Someone Like You", to w pierwszej dwudziestce znalazły się jeszcze jej dwie inne piosenki: na czwartym miejscu "Rolling In The Deep", a na dwunastym - "Set Fire To The Rain".

W tym roku na podium znalazła się jeszcze grupa Enej, ze swoimi "Skrzydlatymi rękami" - natomiast ich hit "Tak smakuje życie" trafił na piąte miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Gotye w duecie z Kimbrą, których kompozycja "Somebody That I Used To Know" przez cały 2012 rok rozbrzmiewała we wszystkich stacjach radiowych i muzycznych telewizjach.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: na miejscu czwartym Lykke Li w kompozycji "I Follow Rivers", na szóstym - Michel Telo z porywającym "Ai se eu te pego", a na siódmym - debiutująca w tym roku Ewelina Lisowska ze swoim "Nieodpornym rozumem". Tuż za nią uplasowała się Oceana, która z okazji Euro 2012 przygotowała piosenkę "Endless Summer". Pozycja dziewiąta należy do grupy LemON i ich przeboju "Będę z tobą": to przy okazji debiutancki singiel składu. Pierwszą dziesiątkę zamknął kawałek "Tak blisko" Rafała Brzozowskiego, który również w 2012 roku wydał swój pierwszy solowy krążek.

W pierwszej dziesiątce zabrakło, odnoszącej w 2011 roku sukcesy, Rihanny. Tym razem znalazła się na pozycji trzynastej, za sprawą hitu "Diamonds" z jej najnowszej płyty "Unapologetic". Rok wcześniej w plebiscycie umieściła cztery piosenki.

Przebój Roku 2012 jest zestawieniem zdecydowanie zdominowanym przez debiutantów. Poza wspomnianymi Eweliną Lisowską, LemONem i Rafałem Brzozowskim, na liście znaleźli się jeszcze: Jula (na 14. "Za każdym razem" i na 35. "Nie zatrzymasz mnie"), Mateusz Mijal (miejsce 19. - duet z Liberem w piosence "Winny") czy grupa Loka (pozycja 24. - "Prawdziwe powietrze").

Ostatni rok był również czasem, w którym w rozgłośniach pojawili się artyści, którzy dotychczas grali przed mniejszą publicznością. I tak Gossip, grupa, która ma w swoim dorobku już pięć studyjnych krążków, wypłynęła z utworem "Move In The Right Direction" (w naszym plebiscycie na miejscu 26.). Pierwszy wielki hit nagrała też Jessie Ware, której płyta znalazła się w sklepach jeszcze w 2011 roku (utwór "Wildest Moments" trafił na 43. pozycję). Ze swoją piosenką "One Day / Reckoning Song" na 22. miejsce trafił Asaf Avidan, który w Izraelu - z którego pochodzi - debiutował już cztery lata wcześniej.

Tegoroczny Przebój Roku był już dwudziestą drugą edycją odbywającego się w grudniu plebiscytu. Głosowanie odbyło się - po raz pierwszy w historii - zarówno na stronie internetowej Radia RMF FM, jak i w serwisie Facebook. Po raz pierwszy, na początku 1991 roku, po tytuł Przeboju Roku sięgnął Bryan Adams, którego utwór "Everthing I Do (I Do For You)" pozostaje wielkim hitem do dzisiaj.