W nocy swoją premierę miał najnowszy utwór Adele, zatytułowany "Skyfall". Piosenka została skomponowana z myślą o kolejnej części filmów o Jamesie Bondzie o tym samym tytule. Data premiery nie była przypadkowa. Seria obchodzi dziś 50 urodziny.

Jedna z najpopularniejszych wokalistek świata dołączyła tym samym do takich gwiazd jak Madonna, Nancy Sinatra czy Tina Turner, które śpiewały piosenki do filmów o Bondzie. Autorka wielkiego przeboju "Someone Like You", która obecnie spodziewa się dziecka, od kilku tygodni często przebywała w słynnym, londyńskim studio na Abbey Road, gdzie zrealizowano "Skyfall".

"Na początku byłam trochę niezdecydowana. Wiadomo, że jeśli chodzi o piosenki do Bonda, to pojawia się wielkie ciśnienie. Jesteś trochę na świeczniku. Ale jak przeczytałam scenariusz to się w nim zakochałam. Dodatkowo Paul Epworth (producent - przyp. red.) przyniósł kilka dobrych pomysłów i skończyło się na tym, że nie mogłam odmówić" - powiedziała Adele.

"Było przy tym dużo zabawy. Nigdy wcześniej nie robiłam czegoś podobnego i to mnie ekscytowało. Poza tym kiedy będę miała 60 lat i będą już siwa, będę mogła powiedzieć, że kiedyś byłam dziewczyną Bonda" - dodała.

Posłuchaj piosenki "Skyfall"


Filmy o Jamesie Bondzie już od pół wieku bawią kolejne pokolenia fanów najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości. Pierwszy film z serii, "Doktor No", trafił na ekrany kin 5 października 1962 roku. Do tej pory ukazały się 22 filmy o agencie 007.


"Skyfall" trafi na ścieżkę dźwiękową filmu o tym samym tytule. Premiera obrazu jeszcze w tym miesiącu. Tak jak w dwu ostatnich częściach, w rolę nieustraszonego agenta wcieli się Daniel Craig. Aktor doskonale odnajduje się w roli Jamesa i przyznaje: "Będę grał Bonda do końca życia. Dopóki mnie nie wyrzucą".

Talent czystej wody

"Skyfall" to nie pierwsza przygoda Adele z filmem. Szybko okazało się bowiem, że jej utwory świetnie pasują do obrazów filmowych. I tak jej pierwszy singiel "Hometown Glory" wykorzystano na soundtracku między innymi popularnego serialu "Grey’s Anatomy" (w Polsce znanego pod tytułem "Chirurdzy"").


To był pierwszy sukces urodzonej w 1988 roku w Londynie Adele. W styczniu 2008 roku wydała swój drugi singiel - "Chasing Pavements", który przez cztery tygodnie zajmował 2. miejsce brytyjskiej listy przebojów. Wydawnictwo zapowiadało wydany w tym samym miesiącu w Europie longplay "19", który przebojem wdarł się na 1. miejsce brytyjskiego notowania. Premiera na rynku amerykańskim odbyła się 20 lipca. Album rozszedł się w nakładzie przekraczającym 230 tysięcy egzemplarzy, tylko podczas pierwszego kwartału od premiery. W lutym następnego roku wydawnictwo miało już status złotej płyty. Do lipca 2009 roku ilość sprzedanych kopii przekroczyła 2 miliony.

Na początku lutego 2009 roku Adele została nagrodzona Grammy jako Best New Artist i Best Female Pop Vocal Performance. Ponadto nominowano ją w kategorii Record of the Year oraz Song of the Year. Galę uświetnił jej duet z piosenkarzem country o pseudonimie Sugarland.

Po dwóch latach do sklepów trafił drugi album Adele "21", który zwiastował narodziny wielkiej gwiazdy. Album "21", wyprodukowany po części przez Paula Epsona i po części przez legendarnego Ricka Rubina okazał ogromnym hitem sprzedając się do tej pory w liczbie kilkunastu milionów ezgemplarzy. Otwierający "21" (i wybrany na pierwszy singel z płyty) utwór "Rolling In The Deep" oraz dwa kolejne "Someone Like You" i "Set Fire To Rain" wymieniane są wśród największych przebojów 2011 roku, a sama Adele trafiła na pierwsze strony najpoczytniejszych magazynów na całym świecie.