Ahmad Yusni, fotoreporter pochodzący z Malezji, wstrząsającymi zdjęciami opowiada tragiczną historię choroby i śmierci swojego młodszego brata. 33-letni Mohammad cierpiał na raka. Z fotografii wyziera ból, rozpacz, cierpienie. Ale te zdjęcia to przede wszystkim historia braterskiej miłości i... wzruszającego pożegnania.

To historia ostatnich 39 dni życia Mohammada. Obaj straciliśmy w przeciągu dwóch lat dwie ukochane osoby: ojca i starszego brata. To było niesamowicie bolesne dla mojej rodziny, kiedy dowiedzieliśmy się, że u Mohammada zdiagnozowano nowotwór - tłumaczy Ahmad Yusni.

Jak wyjaśnia w rozmowie z agencją EPA, lekarz uprzedził rodzinę, że ich bliski będzie bardzo cierpiał. Uzbroił nas w najsilniejszą morfinę. Mimo to Mohammad nie był w stanie leżeć, nawet przez pięć minut, nie mówiąc już o zaśnięciu. Nie mógł jeść ani pić - opowiadał.

Rozdzierał mnie ból, bo nie mogłem mu pomóc. Mogłem tylko patrzeć, czekać i modlić się. Prosiłem Boga, że powstrzymał to cierpienie, nawet jeśli jedynym wyjściem będzie śmierć... Odpoczywaj w pokoju bracie. Tęsknię.