Kamila Urzędowska - aktorka znana m.in. z roli Jagny w walczących o oscarową nominację "Chłopach" - została okrzyknięta jedną ze wschodzących gwiazd europejskiego kina. Znalazła się wśród 10 osób z różnych krajów, które trafiły do grona European Shooting Stars 2024.

European Shooting Stars to specjalny program stworzony przez European Film Promotion. Jego celem jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. 

Kamila posiada wszechstronny talent i potrafi obudzić do życia swoją bohaterkę, która jest jednocześnie niewinna, nieustępliwa i wytrwała - tak międzynarodowe jury odpowiedzialne za tegoroczną listę European Shooting Stars oceniło występ Kamili Urzędowskiej w "Chłopach" DK i Hugh Welchmanów.

Oprócz Kamili Urzędowskiej, na najnowszej liście wschodzących gwiazd europejskiego kina znaleźli się aktorzy i aktorki z Belgii, Bułgarii, Francji, Gruzji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Litwy oraz Szwecji. Zostaną oni zaprezentowani mediom i branży w czasie 74. edycji Berlinale, która odbędzie się w dniach 15-25 lutego 2024 r. 

W poprzednich latach w gronie European Shooting Stars znajdowali się tacy polscy aktorzy jak Mateusz Kościukiewicz, Zofia Wichłacz, Dawid Ogrodnik czy Bartosz Bielenia.