"Bop Decameron" - to roboczy tytuł następnego filmu, jaki nakręci Woody Allen, tym razem w Rzymie. Zagra w nim jeden z najpopularniejszych włoskich komików, reżyserów i aktorów Roberto Benigni, o czym Allen poinformował w wywiadzie dla telewizji RAI.

Tym samym Allen potwierdził nieoficjalne informacje włoskich mediów o tym, że do obsady jego filmu dołączy Benigni - laureat Oskara za "Życie jest piękne" i genialny interpretator "Boskiej komedii" Dantego, który pobił w lutym rekord gromadząc w czasie festiwalu w San Remo 20-milionową telewizyjną widownię.

W wypowiedzi dla włoskiej telewizji publicznej przebywający na festiwalu filmowym w Cannes amerykański reżyser ujawnił, że zdjęcia w Wiecznym Mieście rozpocznie w lipcu.

Dla nas Amerykanów, którzy uwielbiamy starożytne piękno, Rzym jest miastem charyzmatycznym, najbardziej romantycznym - wyznał Woody Allen, który do Cannes przywiózł film "Północ w Paryżu".

Ponadto, reżyser wyjaśniając, na czym polega jego inspiracja "Dekameronem" Boccaccia powiedział: wybrałem wiele małych kawałeczków dzieła, które interpretuję jednak na nowo w sposób absolutnie swobodny.

Od czerwca Woody Allen będzie przygotowywał się w Rzymie do zdjęć do filmu, w którym zagrają też Alec Baldwin, Penelope Cruz, Ellen Page, Jesse Eisenberg. Dla siebie również napisał małą rolę.

Mówiąc o Roberto Benignim reżyser wyznał : To mit. Jestem zachwycony jego obecnością w moim filmie. Kiedy myślę o dzisiejszym włoskim kinie, to jego nazwisko pierwsze przychodzi mi do głowy.