Aktorzy grający w Waszej kuchni i sypialni? We Wrocławiu to możliwe. W dolnośląskiej stolicy można zamówić spektakl do domu. Komedię Dario Fo i Franki Rame "Związek otwarty" przygotowała grupa Teatr A+A. "To pretekst, by zbliżyć się do widzów i podyskutować z nimi o związkach" - mówi aktorka Anna Skubik.

To idealna propozycja dla osób, które nie mogą wyjść z domu. Głównie chorych czy opiekujących się rodziną - przyznają autorzy niecodziennej akcji artystycznej. To też świetna okazja, by poznać teatr od kuchni. I to dosłownie, ponieważ aktorzy najchętniej odgrywają sztukę w kuchni i sypialni.

Akcja spektaklu rozgrywa się w przestrzeni domowej, gdzie intymność spotyka się z marzeniami, oczekiwaniami i rzeczywistością. Małżeństwo grane przez Annę Skubik i Arkadiusza Cyrana przeżywa kryzys. Mąż zdradza żonę i wcale tego nie kryje. Jest zwolennikiem otwartego związku. Jego żona nie rozumie takiego zachowania. Pewnego dnia sama postanawia sprawdzić ideę forsowaną przez małżonka.

Spektakl trwa siedemdziesiąt minut. Zaproszenia do aktorów można wysyłać przez stronę www.zaprosteatrpodswojdach.pl. Przed każdym spektaklem aktorzy odwiedzą wskazane mieszkanie. Sprawdzą scenerię, podpowiedzą, jak zorganizować widownię. Zostawią także plakaty, by właściciel danego mieszkania mógł na sztukę zaprosić na przykład sąsiadów.

(abs)