Zmiany w organizacji 18. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. Młodzi reprezentanci 13 państw nie pojawią się w Warszawie. Wokaliści wystąpią na scenach w swoich ojczystych krajach.

Kolejna edycja Eurowizji Junior odbędzie się 29 listopada w Warszawie. W konkursie weźmie udział 13 młodych wokalistów, którzy będą reprezentowali: Armenię, Białoruś, Niemcy, Francję, a także Kazachstan, Maltę, Serbię, Rosję, Hiszpanię, Holandię, Ukrainę, Gruzję oraz Polskę. 

 Aby chronić zdrowie wszystkich artystów i zapewnić, że konkurs nadal będzie przebiegał w uczciwy i bezpieczny sposób, wszystkie konkurujące utwory zostaną wykonane w studiu, w każdym z uczestniczących w konkursie krajów. Ograniczenia w podróżowaniu i bieżące problemy związane z pandemią COVID-19 oznaczają, że niestety nie możemy sprowadzić wszystkich artystów do Polski, aby osobiście rywalizowali w tym roku na Konkursie Piosenki Junior Eurowizji - powiedział Onetowi Martin Österdahl, dyrektor wykonawczy konkursu. 

Konkurs zostanie zorganizowany w studiu w Warszawie z udziałem prezenterów i niezbędnych członków ekipy, z zachowaniem dystansu społecznego. W stolicy odbędzie się również, transmitowany na żywo, koncert finałowy.

Każdy kraj uczestniczący w konkursie dostał specjalne wytyczne cd. kwestii technicznych i organizacyjnych, a także tego jak ma wyglądać scena. Organizatorzy chcą, aby reprezentanci mogli ze sobą rywalizować na równych zasadach. 

Eurowizja Junior 2019. Zwyciężyła Viki Gabor

Poprzedni konkurs zwyciężyła Wiktoria "Viki" Gabor. Był to drugi z rzędu triumf reprezentantki pochodzącej z Polski. 

W 2018 roku, najwięcej punktów ze wszystkich uczestników Eurowizji, zdobyła Roksany Węgiel.