Wojciech Smarzowski realizuje w Krakowie zdjęcia do filmu "Anioł" na podstawie powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem". Premiera planowana jest na początek 2014 roku.

W filmie grają m.in Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Marian Dziędziel, Kinga Preis, Iza Kuna, Iwona Bielska, Arkadiusz Jakubik, Marcin Dorociński oraz Jacek Braciak.

Scenariusz powstał na podstawie uhonorowanej Literacką Nagrodą NIKE powieści "Pod Mocnym Aniołem". Książka Jerzego Pilcha to poruszająca historia człowieka walczącego z nałogiem alkoholowym, opowieść o niełatwej, momentami tragicznej, walce o przetrwanie, zwątpieniu, nadziei, kolejnym upadku i wielkiej determinacji. Ale również opowieść o odwzajemnionej miłości do kobiety, która jest dla bohatera ostatnią szansą na powrót do normalności i wyzwolenie się z choroby.

Producent filmu Jacek Rzehak zapewnia, że powstaje film niezwykły, ponadczasowy i uniwersalny. Jest niezwykle ważny ze społecznego punktu widzenia: po jego obejrzeniu wiele osób zastanowi się nad tym, jakie są ich relacje z alkoholem. Gdzie jestem i gdzie za chwilę mogę się znaleźć? I jeśli tak się stanie, jeśli uda się wywołać refleksję, uratować kilka istnień ludzkich, to mogę z głębokim przekonaniem powiedzieć, że warto było podjąć walkę o to, aby zrealizować ten niezwykły, a jednocześnie bardzo trudny projekt - mówi Rzehak.

Premiera filmu "Anioł" ma odbyć się w 2014 roku.