Do skandalicznego incydentu doszło na czerwonym dywanie festiwalu filmowego w Cannes. Mężczyzna, zidentyfikowany później jako dziennikarz z Ukrainy Witalij Sediuk, wskoczył nagle na czerwony dywan, padł na kolana i wsadził głowę pod sukienkę amerykańskiej aktorki Ameriki Ferrery.

Do incydentu doszło w chwili, gdy na czerwonym dywanie przed domem festiwalowym w Cannes prezentowały się gwiazdy drugiej części filmu "Jak wytresować smoka".

Cate Blanchett, America Ferrera, Djimon Hounsou i Kit Harrington właśnie pozowali do zdjęć, gdy mężczyzna przedarł się przez tłum, padł na kolana i wsadził głowę pod suknię Ferrery.

Mężczyzna został natychmiast wyprowadzony przez policję. Okazał się nim być reporter telewizyjny z Ukrainy - Witalij Sediuk.

Nie był to pierwszy jego wyczyn. Kiedyś podczas moskiewskiej premiery filmu z udziałem Willa Smitha, podszedł do aktora i pocałował go w usta. Innym razem, podczas festiwalu filmowego w Santa Barbara podszedł do Leonarda DiCaprio i serdecznie uściskał oszołomionego gwiazdora.

RMF FM/Reuter/EPA (j.)