​Wszyscy kochamy zwierzaki domowe. Bo jak nie kochać tych wszystkich piesków, kotków, kanarków, żółwików i innych szczęść, które witają nas każdego poranka swoją energią? Ale zwierzaki mają także swój odrębny, wyjątkowy świat, do którego dotąd nie mieliśmy dostępu. Tego lata zmieni się wszystko. Przed nami gorąco oczekiwana komedia animowana "Sekretne życie zwierzaków domowych".

W związku z premierą filmu na chętnych czeka wyjątkowy cykl imprez rozrywkowo-edukacyjnych. Podczas spotkań zbierane będą rzeczy i karma dla zwierzaków, które nie mają swoich domów. Dzieci z całej Polski będą miały szansę poznać wszystkie tajemnice zwierzaków, z którymi obcują na co dzień. Spotkania odbędą się w 15 miejscach w całej Polsce. 

PROGRAM:

GRY I ZABAWY

Wielki dmuchaniec-skakaniec (trzydziestometrowy dmuchany domek z basenem pełnym kolorowych piłek oraz tunelem umożliwiającym zabawę i innymi atrakcjami). Zespołowa gra w kości (podzielone na dwie drużyny - psy kontra koty - dzieci zmierzą się w zespołowej grze zręcznościowej; obie drużyny, składające się z czterech osób każda, będą rzucać gumowymi kośćmi do specjalnej instalacji z misek o różnej wielkości i różnym poziomie trudności. "Psy" i "koty" będą również bawić się w zespołowe przeciąganie liny, które zdecyduje o wygranej. Zwycięska drużyna otrzyma nagrody). Wyjątkowa foto-budka ze smakowitą niespodzianką (możliwość zrobienia wyjątkowych, szalonych, zwariowanych zdjęć z użyciem zabawnych "zwierzęcych" wizualizacji. Na każde dziecko czeka słodka niespodzianka). Stefa Super Gier Planszowych (podzielone na grupy dzieci, pod okiem instruktora, będą grać w zabawne zwierzakowe super gry). Animal Wizaż (przeznaczona dla najmłodszych uczestników strefa wizażu pomoże dzieciakom przemienić się w ich ulubionych bohaterów). A oprócz tego mnóstwo zabawy, śmiechu i konkursów z filmowymi nagrodami. Podczas spotkań prezentowane będą najzabawniejsze filmiki nagrane przez ich właścicieli (na miesiąc przed startem imprez w ogólnopolskiej prasie oraz w serwisie www.tylkohity.pl zostanie ogłoszony konkurs na najzabawniejszy filmik prezentujący sekretne życie zwierzaków domowych).

SPOTKANIA, POKAZY I WARSZTATY

Wyjątkowe warsztaty plastyczne (dzieci przygotowują zabawki i ozdoby dla swoich włochatych pupilów oraz - dla najmłodszych - rysują i kolorują podobizny zwierzaków domowych). Zwierzakowa Szkółka (tu dzieci poznają wszystkie sekrety zwierzaków, a także zapoznają się z bohaterami "Sekretnego życia zwierzaków domowych"). Wyjątkowe PSOtkania z gośćmi (Adopciaki.pl w akcji! Wolontariusze odpowiedzą na wszystkie pytania na temat adopcji psa lub kota; spotkania z behawiorystą zwierzęcym oraz dietetykiem, quizy i zabawy - do wygrania: adopciakowe vouchery do behawiorystów i weterynarzy, puzzle, bandanki i smakołyki dla zwierząt. Lokalne domy tymczasowe oraz opiekunowie zwierząt pokażą zdjęcia i opowiedzą o psach i kotach, które czekają na swój szczęśliwy dom). Podaj łapę - spotkania z przedstawicielami lokalnych schronisk, zbiórka darów (najchętniej widziane: koce, artykuły higieniczne dla zwierząt, zabawki, smycze, miski) dla zwierzaków, które nie mają swego domu; dary zostaną przewiezione do schroniska specjalnie na tę okazję przygotowanym Van Dogiem. Przez cały czas imprezy dzieci będą mogły robić sobie zdjęcia na tle Van Doga. W specjalnym namiocie dzieci i dorośli będą mogli porozmawiać z przedstawicielami schroniska na temat potrzeb i adopcji zwierzaków.

Podczas wszystkich spotkań dzieci pod okiem specjalistów, umiejętnie łączących zabawę z edukacją i uwrażliwieniem na potrzeby zwierząt, poznają sekrety życia naszych pupilów. Dowiedzą się również o zwierzęcych zwyczajach oraz obowiązkach, jakie wynikają z ich posiadania.

Komedia animowana "Sekretne życie zwierzaków domowych" to murowany hit końca lata. Zwiastuny filmu podbiły serca widzów na całym świecie, bijąc rekordy oglądalności w internecie. Film zabierze nas w samo serce Nowego Jorku, do wieżowca zamieszkiwanego przez setki ludzi i ich pupili. Jeżeli myśleliśmy dotąd, że podczas naszej nieobecności pieski, kotki, żółwiki, kanarki i inne zwierzaki nudzą się, czekając na nas, cóż, jesteśmy w błędzie. Zwierzaki prowadzą wtedy swoje nieprawdopodobne, pełen przygód sekretne życie...

Animowany film "Sekretne życie zwierzaków domowych" wejdzie do kin 23 września. Film w polskiej wersji językowej, w formatach 2D i 3D.