Platforma Netflix ujawniła swoje plany dotyczące kolejnych polskich produkcji. Na liście tytułów, które w najbliższych miesiącach będziemy mogli oglądać, są m.in. "Rojst’97", "Sexify", "Hiacynt" i "Otwórz oczy".

"Rojst’97" to kontynuacja głośnego serialu "Rojst" wyreżyserowanego przez Jana Holoubka. Akcja tej produkcji dzieje się w czasie "powodzi stulecia", która w 1997 roku nawiedziła Polskę. "Pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście" - zapowiadają twórcy. 

W obsadzie oprócz znanych z poprzedniej części Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika pojawią się m.in. Magdalena Różczka i Łukasz Simlat. Premierę serialu zaplanowano na lato. 

"Sexify" - zabawna i prowokująca opowieść o młodych kobietach

Już wiosną na platformie pojawi się ośmioodcinkowy serial "Sexify" w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej i Piotra Domalewskiego. Opowiada on historię ambitnej studentki informatyki - Natalii (Aleksandra Skraba), która marzy o tym, żeby wygrać prestiżowy konkurs. Jej kluczem do sukcesu ma być innowacyjna aplikacja, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników. Przygotowując ją, dziewczyna łączy siły ze swoją najlepszą przyjaciółką Pauliną (Maria Sobocińska) i koleżanką z akademika - Moniką (Sandra Drzymalska). 

Poza odtwórczyniami głównych ról, w "Sexify" zobaczymy również takich aktorów jak m.in. Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura, Zbigniew Zamachowski, Bartosz Gelner, Sebastian Stankiewicz i Ewa Szykulska.

Jak podkreślają twórcy, "Sexify" to komedia obyczajowa, zabawna i prowokująca opowieść o życiu współczesnych młodych kobiet. 

"Otwórz oczy" - tajemnicza historia dla młodych widzów

Jesienią na platformie pojawi się sześcioodcinkowy serial "Otwórz oczy", za którego reżyserię odpowiadają Anna Jadowska i Adrian Panek. Produkcja jest skierowana do młodych widzów. Opowiada historię nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. Tam poznaje tajemniczego Adama, który staje się jej przewodnikiem. Dziewczyna zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne i zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała.

Oprócz debiutujących na ekranie Marii Wawreniuk oraz Ignacego Lissa, w serialu "Otwórz oczy" wystąpili: Marcin Czarnik, Wojciech Dolatowski, Zuza Galewicz, Sara Celler-Jezierska, Klaudia Koścista, Marta Nieradkiewicz oraz Michał Sikorski. 

"Hiacynt" - kryminalna historia z czasów PRL-u

Na jesień planowana jest również premiera filmu kryminalnego "Hiacynt", który wyreżyserował Piotr Domalewski, znany m.in. za sprawą nagradzanej "Cichej nocy". To historia osadzona w latach 80. Robert, młody milicjant "z zasadami" (w tej roli Tomasz Ziętek), wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka (w tej roli znany z serialu "W głębi lasu" Hubert Miłkowski). Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także życie osobiste. 


W obsadzie filmu "Hiacynt" są też m.in. Ada Chlebicka, Tomasz Schuchardt, Marek Kalita i Agnieszka Suchora.

"Bartkowiak" - film o zawodniku MMA

Netflix zapowiada też coś dla fanów kina sportowego. Film "Bartkowiak" - debiut reżyserski Daniela Markowicza - ma się pojawić na platformie latem. Jego głównym bohaterem jest zawodnik MMA Tomek Bartkowiak (w tej roli Józef Pawłowski). Zdyskwalifikowany po walce o mistrzostwo postanawia zniknąć i zmienić swoje dotychczasowe życie. Zmuszony do powrotu przez niespodziewaną śmierć bliskiej osoby, przejmuje klub nocny Ring. Po drodze, wraz z córką swojego byłego trenera, wkracza w groźny świat przestępczy. 

W obsadzie "Bartkowiaka" oprócz Józefa Pawłowskiego są m.in. Zofia Domalik, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Topa, Janusz Chabior, Damian Majewski, Danuta Stenka, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha oraz Jan Frycz.