"Pułapka na myszy" Agathy Christie - w krakowskim Teatrze Słowackiego, w Starym Teatrze w Krakowie - spektakl o sektach "Pani Bóg Halina", a przedstawienie na podstawie "Peer Gynta" Henryka Ibsena zobaczycie w Teatrze Polskim w Szczecinie. Wszystkie premiery odbędą się w ten weekend.

"Pułapka na myszy" - jedno z najsłynniejszych dzieł Agathay Christie - trafiło na deski Teatru Słowackiego w Krakowie. Sztuka ta cieszy się ogromnym powodzeniem w Londynie. Opowieść kryminalna, o parze prowadzącej pensjonat, była tam grana już ponad 20 tysięcy razy. W Krakowie spektakl reżyseruje Olga Lipińska, która zdradza, że za kryminałami nie przepada:

W przedstawieniu zagrają m.in Marta Chodorowska, Anna Sokołowska i Feliks Szajnert. Jak zapowiada Olga Lipińska - ma to być dowcipny kryminał. Muzykę do krakowskiej adaptacji napisał Jan Kanty Pawluśkiewicz. Premiera na Scenie Miniatura - 14 września.

Najpierw był reportaż o sektach - potem powstał spektakl teatralny - "Pani Bóg Halina". Z reżyserką przedstawienia w Starym Teatrze w Krakowie - Marią Spiss - rozmawiał reporter RMF FM Maciej Grzyb

"Pani Bóg Halina" jest eksperymentem dramaturgicznym. Jego autor - Marek Miller - korzysta z materiału reportażowego, zestawiając fragmenty wywiadów i wyznań rozmówców, tak, że ich przeplatające się historie tworzą pełną napięć, wielowymiarową i odkrywczą opowieść o światach sekt. Premiera przedstawienia - 15 września.

Teatr Polski w Szczecinie na 15 września zaplanował premierę jednego z najważniejszych dramatów XIX wieku - "Peer Gynta" Henryka Ibsena. Jak zapowiadają twórcy, szczeciński spektakl jest próbą odejścia od romantyczno-baśniowej tradycji wystawiania utworu Ibsena. W roli tytułowej zobaczymy Sławomira Kołakowskiego.