Polski operator Łukasz Bielan pracuje przy "Spectre" - najnowszym filmie o przygodach Jamesa Bonda. Bielan jest współautorem zdjęć m.in. do oscarowego "Życia Pi" czy serialu "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku".

Ostatnią polską produkcją, w której brał udział Bielan, było "Ziarno prawdy" - ekranizacja kryminału Zygmunta Miłoszewskiego wyreżyserowana przez Borysa Lankosza. Praca przy najnowszym "Bondzie" nie pojawiła się jeszcze w żadnej oficjalnej filmografii Bielana, ale na zdjęciach z planu wypatrzyły go osoby związane z produkcją "Ziarna...". Informację na ten temat podano na oficjalnym fanpage'u filmu. Co tam Daniel Craig, autor zdjęć do 'Ziarna prawdy', Łukasz Bielan, spotted - czytamy przy linku do relacji ze zdjęć z udziałem Daniela Craiga, które kilka dni temu rozpoczęły się w Londynie.

Udział Bielana to niejedyny polski akcent w najnowszym filmie o przygodach 007. Jak podał brytyjski dziennik "The Telegraph", najsłynniejszy agent Jej Królewskiej Mości będzie pił produkowaną nad Wisłą wódkę Belvedere.

Craig po raz czwarty

W najnowszym filmie z serii w rolę Jamesa Bonda - po raz czwarty - wcieli się oczywiście Daniel Craig. U jego boku pojawią się piękne kobiety! Do współpracy udało się namówić Monicę Bellucci i francuską aktorkę Lee Seydoux. Czarnym charakterem będzie Christoph Waltz. Ben Whishaw jako Q ponownie zajmie się bondowskimi gadżetami. Poza nim na ekranie zobaczymy Ralpha Fiennesa, który zastąpił Judi Dench w roli M. Naomie Harris ponownie wcieli się natomiast w Eve Moneypenny.

Twórcy filmu ujawnili, że Bond będzie jeździł srebrnym autem Aston Martin DB10.

Muzykę do filmu po raz kolejny stworzy ceniony amerykański kompozytor Thomas Newman. Nowego "Bonda" wyreżyseruje Samuel Alexander Mendes, który jest również odpowiedzialny za poprzedni film z serii. "Skyfall" jako pierwsza produkcja o Bondzie zainkasował z dystrybucji kinowej ponad miliard dolarów.

Zdjęcia do filmu będą kręcone m.in. w Rzymie, Maroku, Meksyku, austriackich Alpach i oczywiście w Londynie. Światowa premiera planowana jest na drugą połowę października 2015 roku. 

(mn)