"Sceny z życia małżeńskiego" powstają na scenie stołecznego Teatru Kamienica. Barbara Sass reżyseruje w Warszawie spektakl według słynnego filmu Ingmara Bergmana. Grają w nim Justyna Sieńczyłło i Piotr Grabowski. A autorem muzyki do spektaklu jest Michał Lorenc.

"Sceny z życia małżeńskiego" to studium związku i jego rozpadu. Dwoje, wydawałoby się szczęśliwych, dorosłych i wykształconych ludzi (ona prawnik, on naukowiec) staje przed decyzją o rozstaniu. Reżyser spektaklu - Barbara Sass - zmierzyła się z trudnym zadaniem obnażenia niedoskonałości ludzkich charakterów oraz zawiłych relacji damsko-męskich.

Myślę, że fabuła jest pretekstem do opowiedzenia o sprawach dużo ważniejszych. To sztuka o rozpadzie współczesnego świata. Autor - Irgman Bergman zauważył proces zanikania tradycyjnych wartości oraz indywidualizacji prowadzącej do braku zrozumienia uczuć drugiego człowieka już w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku
- mówi Barbara Sass.

Operujemy na własnych emocjach
- mówi Justyna Sieńczyłło. Nie możemy skryć się ani za kostiumem, ani za scenografią. Jesteśmy obnażeni, jesteśmy jak nadzy. No i sporo jest też w tym spektaklu erotyki - dodaje aktorka. Spektakl jest utrzymany w realistycznej konwencji, która raz po raz wymyka się prostemu odbiorowi, aby zaskoczyć nas uogólnieniem. Dystans autora do świata i pogubionych w nim bohaterów potrafi obnażyć aż do śmieszności ich dramaty i tragedie. Premiera w Teatrze Kamienica planowana jest na 18 stycznia.

(mal)