​Ekranizacja bestsellerowego norweskiego kryminału z gwiazdorską obsadą. Emotki w kinie. I nowy album Pink. Tak zapowiada się najbliższy tydzień w kulturze.

Pierwszy śnieg

Michael Fassbender, Rebecca Ferguson, Charlotte Gainsbourg i laureat Oscara J.K. Simmons zagrali główne role w trzymającym w napięciu thrillerze "Pierwszy śnieg". Film oparty na bestsellerowej powieści Jo Nesbø. To kryminalna historia Harry’ego Hole’a prowadzącego śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy, którego znakiem rozpoznawczym są morderstwa popełniane w czasie pierwszych w roku opadów śniegu i pozostawiany na miejscu zbrodni śniegowy bałwan. Z pomocą znakomitej rekrutki zaczyna łączyć stare sprawy kryminalne z nowymi brutalnymi zdarzeniami. Wie, że musi rozwiązać zagadkę zanim spadnie kolejny pierwszy śnieg. Zdjęcia do filmu powstały w Norwegii. Za reżyserię filmu odpowiada Tomas Alfredson.

Emotki w kinie

Bohater animacji "Emotki" - Minek - to jedna z tysięcy emotek zamieszkujących barwne miasteczko Tekstopolis. Ale różni się od innych. Zadaniem każdej z nich jest okazywanie konkretnej emocji.  Rechot pomaga ludziom wyrazić w wiadomościach tekstowych radość. Kiedy jest nam smutno, do akcji wkracza płacząca emotka. Ale Minek, słodka żółta emotka, potrafi wyrazić wszystkie emocje równocześnie. Sytuacja staje się groźna, gdy właściciel telefonu rozważa zresetowanie urządzenia.

Beautiful Trauma

Jedna z najpopularniejszych wokalistek, Pink, wraca z nową płytą zatytułowaną "Beautiful Trauma". Nad nowym materiałem wokalistka pracowała ze starą ekipą kompozytorko-producencką, m.in. Steve Macem, Maxem Martinem Shellbackiem czy Gregiem Kurstinem. Promujący materiał singiel "What About Us" Pink skomponowała z Johnny'm McDaidem ze Snow Patrol i Steve Macem, który utwór wyprodukował. 13 piosenek ukazuje się na płycie CD i podwójnym winylu.


(ł)