Wielkie muzyczne widowisko w hali Kraków Arena: we wtorkowy wieczór sceną zawładnął Michael Buble! Był to jedyny polski koncert artysty w ramach trasy promującej album "To Be Loved". Na to niezwykłe wydarzenie przybyło pod Wawel 12 tysięcy fanów gwiazdora.

Cudowny głos, cudowne teksty, cudowne płyty... jestem zakochana. (...) Jestem tak podekscytowana, że aż łzy mi się w oczach kręcą! - usłyszał reporter RMF FM Maciej Grzyb od fanek Michaela Buble, z których niektóre pokonały po kilkaset kilometrów, by posłuchać artysty na żywo.

Panie zachwycały się talentem kanadyjskiego wokalisty, ale nie tylko... Pięknie śpiewa, jest bardzo przystojny. Ubiera się idealnie, ma kapitalnie skrojone garnitury... Czegóż chcieć więcej - sama radość!

Michael Buble nie miał żadnych problemów z podporządkowaniem sobie publiczności, która entuzjastycznie przyjmowała każdy jego gest i każde słowo.

W czasie dwugodzinnego koncertu ubrany w świetnie dopasowany czarny garnitur i modne lakierki, Michael Buble zaprezentował wszystkie swoje największe przeboje na czele z ,,Crazy Love'', ,,Beautiful Day'', ,,Feeling Good'' i chyba najbardziej oczekiwanym nagraniem wieczoru, czyli kompozycją ,,To Love Somebody''. Kilkanaście tysięcy widzów zgotowało mu wielką owację, dziękując sympatycznemu Kanadyjczykowi za potężną dawkę muzycznych emocji.

Każdy jego album jest hitem, każdy koncert - wydarzeniem

Michael Buble zyskał status międzynarodowej gwiazdy za sprawą wydanego w 2003 roku krążka "Michael Buble", na którym zaśpiewał kilkanaście standardów swinga i jazzu w nowych interpretacjach. Wkrótce potem wydał świąteczną EP-kę "Let It Snow" i DVD dokumentujące jego fantastycznie przyjętą światową trasę koncertową.

Od tego czasu piosenkarz cieszy się niesłabnącą popularnością. Wielokrotnie otrzymywał nagrody Juno i Grammy, a każdy jego kolejny album zyskiwał status platyny nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Krążki "It's Time" z 2005 roku i wydany dwa lata później "Call Me Irresponsible" osiągnęły szczyty notowań Billboardu, Canadian Chart, UK Chart i australijskiej ARIA.

Najbardziej spektakularnym sukcesem Buble’a okazał się jednak jego album "Crazy Love" z 2009 roku, który nie tylko zadebiutował na szczycie listy Billboardu, ale też utrzymał się tam przez kolejne dwa tygodnie.

Dwa lata później ukazał się świąteczny longplay artysty "Christmas", który obok krążka Adele był najchętniej kupowanym albumem na świecie.

Ostatnia płyta Michaela Buble - "To Be Loved" - została wydana w kwietniu ubiegłego roku i powtórzyła sukces poprzednich.

Michael Buble słynie także z niezwykle widowiskowych występów na żywo. W ramach trasy promującej "Crazy In Love" zagrał ponad osiemdziesiąt wyprzedanych koncertów w samych tylko Stanach Zjednoczonych, a na całym świecie zobaczyły go ponad dwa miliony osób. Latem ubiegłego roku zagrał zaś serię dziesięciu wyprzedanych koncertów w londyńskiej O2 Arena, co czyni go - obok Prince'a i Rogera Watersa - najdłużej koncertującym solowym artystą w tej sali.


Patroni medialni koncertu: RMF FM i RMF Classic. Zapraszają również: Nu Coast, Dolphin Touring, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Go Ahead.

(edbie)