W Los Angeles odbyła się premiera filmu "Musimy porozmawiać o Kevinie". To ekranizacja kontrowersyjnej książki o matce, która traci kontrolę nad diabolicznym synem. Rolę matki gra Tilda Swinton. Zanim obraz trafi do polskich kin, zostanie pokazany na Camerimage w Bydgoszczy.

Autorem zdjęć do filmu jest Seamus McGarvey, którego kadry można oglądać między innymi w filmie "Pokuta" Joe Wrighta. Za te zdjęcia otrzymał nominację do Oscara. McGarvey ma również na swoim koncie ponad sto teledysków, które zrealizował dla takich gwiazd jak: U2, The Rolling Stones, PJ Harvey, Robbiego Williamsa, Sir Paul McCartney, Dusty Springfield czy Coldplay.

"Musimy porozmawiać o Kevinie" zostanie zaprezentowany na festiwalu Plus Camerimage w niedzielę 27 listopada i będzie walczył o Złotą Żabę, czyli główną nagrodę festiwalu. Tytułowy Kevin (w tej roli Ezra Miller) to demoniczny nastolatek, który świadomie manipuluje swoim otoczeniem, nie uznaje żadnych zasad i z prowokującym uśmiechem mówi: Wstajesz rano i oglądasz telewizję, jedziesz samochodem i słuchasz radia. Chodzisz do swojej nudnej pracy albo nudnej szkoły, ale o tym nie mówią w głównym wydaniu wiadomości. Doszło do tego, że nawet ludzie z telewizji często oglądają telewizję. Na co oni wszyscy tak patrzą? Właśnie na takich jak ja...

Tilda Swinton, filmowa matka, mówi, że ta kreacja była jedną z najtrudniejszych i najważniejszych w jej karierze. Do polskich kin film wejdzie 13 stycznia 2012.