Australijsko-belgijski muzyk Gotye już drugi tydzień z rzędu jest liderem polskiej listy bestsellerów płytowych. Jego album "Making Mirrors" kupowany jest częściej niż ostatnia płyta Adele, która zdobyła sześć nagród Grammy.

Drugie miejsce w zestawieniu najpopularniejszych płyt w Polsce przypadło albumowi "21" brytyjskiej gwiazdy Adele. Od dnia premiery kupiło go aż 18 milionów melomanów z całego świata. Trzecią pozycję zajęła 25-letnia amerykańska sensacja Lana del Rey z albumem "Born To Die".

Najwyżej notowany polski album to "My" Edyty Górniak. Pierwsza studyjna płyta piosenkarki od pięciu lat w tygodniu swojego debiutu znalazła się na czwartym miejscu.

Zobacz teledysk " Somebody That I Used To Know" na www.rmf.fm

Gotye już od kilku lat ma w Australii status gwiazdy. W Polsce stał się słynny dopiero za sprawą przeboju "Somebody That I Used To Know". Piosenkarz urodził się w Belgii, ale od drugiego roku życia mieszka w Australii. Naprawdę nazywa się Wouter De Backer. Jest wykonawcą muzyki alternatywnej i autorem tekstów. Ze względu na podobną barwę głosu jest często porównywany do Stinga.

Muzyk ma na koncie trzy studyjne albumy. Płyta "Making Mirrors" ukazała się w Polsce z styczniu 2012 roku.