Grupa Scorpions wraca do Polski. Zagra wyjątkowy koncert z okazji 50-lecia. W przyszłym roku 9 maja w hali Atlas Arena w Łodzi. Autorzy słynnej ballady "Wind of Change" nie wybierają się na muzyczną emeryturę i chcą występować dla fanów.

Scorpions to jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej. Jego początki to 1965 rok. Od tego czasu grupa nagrała 19 albumów studyjnych i 5 koncertowych. W 1990 roku ich popularność osiągnęła szczyt, a było to po wydaniu swojej najsłynniejszej ballady "Wind of Change". Scorpions do dziś nie ustępują miejsca młodszym wykonawcom. 

Niemiecki zespół ma wiernych fanów na całym świecie, ale w Polsce cieszą się szczególną popularnością. Warto przypomnieć, że to do Scorpionsów  należy oficjalny rekord, jeśli chodzi o liczbę widzów na koncercie, który kiedykolwiek odbył się w naszym kraju. W czasie Inwazji Mocy 2000 na lotnisku w podkrakowskim Pobiedniku Wielkim tę grupę, według różnych szacunków, obserwowało i słuchało od 600 do 800 tysięcy osób - przypomina Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która będzie organizatorem koncertu w Łodzi. 

Koncerty Scorpons to za każdym razem sentymentalna podróż. Niemiecki zespół za pomocą swojej twórczości potrafił oddać emocje towarzyszące najważniejszym wydarzeniom historycznym. W lipcu 1990 roku grupa brała udział w koncercie "The Wall Live in Berlin", który był organizowany z okazji upadku muru berlińskiego. Zasłynęli wtedy ze swojego hitu "Wind of Change". Takie piosenki jak "Still Loving You" "Send Me An Angel" czy "Rock You Like A Hurricane" to pozycja obowiązkowa dla każdego fana muzyki rockowej.

Koncert Scorpions odbędzie się 9 maja 2015 roku w hali Atlas Arena w Łodzi. Sprzedaż wejściówek ruszy w najbliższy wtorek, 16 grudnia, o godzinie 10:00. Na stronie www.prestigemjm.com dostępne będą również bilety typu Fan Ticket - specjalnie przygotowane pod względem graficznym wejściówki, które będą stanowić nie lada pamiątkę dla fanów zespołu.