Joanna Kulig otrzymała Europejską Nagrodę Filmową w kategorii europejska aktorka roku. Wyróżnienie otrzymała za pierwszoplanową rolę w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego. Gwiazda nie była obecna na gali rozdania wyróżnień w Sewilli. Transmisję śledziła w sieci. Jaka była jej reakcja na wygraną?

Joanna Kulig nie pojawiła się na gali rozdania Europejskich Nagród Filmowych ze względu na zaawansowaną ciążę. Aktorka przebywa obecnie w Los Angeles. Gwiazda wrzuciła na swój Instagram film uwieczniający jej reakcję na wygraną. 

Statuetkę w imieniu polskiej gwiazdy odebrał reżyser "Zimnej wojny" Paweł Pawlikowski. Podczas ceremonii odczytał długiego SMS-a od aktorki z długą listą podziękowań - m.in. dla reżysera i aktora Tomasza Kota. Dziękuję Tomaszowi Kotowi za to, że był wspaniałym partnerem i za czekoladę, którą jedliśmy między ujęciami - napisała Kulig.

Joanna Kulig wcieliła się w "Zimnej wojnie" młodą dziewczynę, szukającą szczęścia w powstającym zespole ludowym Mazurek (bliskim polskiemu Mazowszu).

"Zimna wojna" to opowieść oparta na polskiej muzyce ludowej, z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku w tle, o miłości dwójki ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale też nie potrafią być razem. Akcja melodramatu, w którym wystąpili także Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza, rozgrywa się w latach 50. i 60. ub. wieku m.in. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.