Premiera „Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy 2”, które początkowo miały pojawić się na ekranach w maju 2017 roku, została opóźniona - informują wytwórnie Disney i Lucasfilm. Na nową odsłonę gwiezdnej sagi poczekamy ponad pół roku dłużej – aż do grudnia.

Debiut filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy 2" został przesunięty o siedem miesięcy. Nowa data to 15 grudnia 2017 roku. Według jednego z czołowych aktorów tej produkcji, Johna Boyegi (w filmie wciela się w postać Finna), kolejny odcinek gwiezdnej sagi będzie dużo bardziej mroczny niż pierwsza część Przebudzenia Mocy.  

Zdjęcia do następnej części Gwiezdnych Wojen rozpoczynają się w lutym w Londynie. Razem z Boyegą, na ekranach znów zobaczymy Daisy Ridley i Oscara Izaaca. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Rian Johnson, a nie J.J Abrams jak miało to miejsce w części VII.

W Stanach Zjednoczonych film "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" stał się najbardziej kasowym obrazem w historii. Zyski ze sprzedaży biletów na całym świecie wynoszą obecnie 1,88 miliarda dolarów co sprawia, że na globalnym rynku, produkcja plasuje się na trzecim miejscu po "Avatarze" i  "Titanicu".