Do kogo pofruną Orły 2003? Mowa o polskich nagrodach filmowych, które w tym roku zostaną przyznane już po raz piąty. W auli Politechniki Warszawskiej trwa uroczysta gala. Szansę na najwięcej statuetek ma Roman Polański i jego "Pianista".

„Pianista” jest nominowany w 13, czyli wszystkich możliwych, kategoriach. I niewykluczone, że większość filmowych Orłów przypadnie właśnie jemu. Jedna statuetka dla Polańskiego jest już pewna. Reżyser od środowiska polskich filmowców otrzymał Orła za osiągnięcia życia.

Wiadomo jednak, że Polański nie pojawi się osobiście na gali rozdania nagród. Wyjechał do Petersburga na uroczystą premierę filmu – „Pianista’.

Jakie gwiazdy polskiego i światowego kina pojawiły się na uroczystości rozdania Orłów, posłuchaj w relacji reporterki RMF Beaty Lubeckiej:

Obok "Pianisty", najwięcej nominacji do Orłów 2003 mają filmy: "Edi" i "Tam i z powrotem" - po 10, "Zemsta" - 9, "Dzień świra" - 8, "Anioł w Krakowie" i "Chopin, pragnienie miłości" - po 4. Film "Głośniej od bomb" zdobył 2 nominacje, po jednej nominacji mają "Eukaliptus", "Haker", "Kariera Nikosia Dyzmy", „Suplement" i "Wtorek".

Foto: Archiwum RMF

17:50