W Nowym Jorku i Paryżu trwają ostatnie przygotowania do zdjęć filmu o głośnym seksualnym skandalu Dominika Strauss Kahna (DSK) z pokojówką. Główne role zagrają Gerard Depardieu i Isabelle Adjani - donosi "Guardian". Reżyserem jest Abel Ferrara, znany z filmu "Zły Porucznik" z 1992 r.

Kariera DSK, uważanego przed skandalem za możliwego kandydata socjalistów w wyborach prezydenckich we Francji, skończyła się raptownie w ub.r. po aresztowaniu go w Nowym Jorku z oskarżenia o gwałt na czarnej pokojówce Nafissatou Diallo. Sprawa została umorzona z braku wystarczających dowodów, ale wkrótce po tym we Francji wyszły na jaw inne kompromitujące dla DSK rewelacje o jego przeszłości.

Skrypt do filmu nie jest jeszcze w pełni gotów. Nie wiadomo też, jaki film będzie miał tytuł. Wiadomo za to, że Depardieu rwie się do roli DSK, ponieważ - jak wyznał szwajcarskiej telewizji - nie lubi go. Adjani odtwarzającej rolę żony DSK Anne Sinclair podoba się, że film nie jest produkcji francuskiej, a zatem nie będzie spętany kanonami francuskiej politycznej poprawności.

Sinclair pracująca dla francuskiego wydania "Huff Post" potwierdziła w ub. tygodniu, że odeszła od męża.