Już teraz zapraszamy Was na premierę 2 odcinka serialu „Czas honoru – Powstanie” w niedzielę 14 września o 21:10 w TVP2. Ostatnie dni lipca 1944 r. Polskie podziemie z niecierpliwością czeka na decyzję o rozpoczęciu Powstania Warszawskiego.

Bronek (Maciej Zakościelny) przypadkowo natyka się na grupę wypoczętego i uzbrojonego po zęby niemieckiego wojska. Przekazuje wiadomość o niemieckich posiłkach dowódcom oddziałów powstańczych.

Krawiec informuje w tajemnicy Władka (Jan Wieczorkowski), że umieścił w jego plutonie swojego syna.

Lena (Agnieszka Więdłocha) jest zrozpaczona po zaginięciu Romka (Piotr Żurawski). Wie też, że musi chronić małego Jasia. Z pomocą przyjdzie jej matka Wandy (Magdalena Różdżka), Helena (Ewa Wencel).

Władek podejrzliwie patrzy na coraz bliższe relacje Rudej z Wilkiem, swoim młodym podkomendnym.

Pluton Bronka dostaje specjalne zadanie - eskortuje specjalnego wysłannika z Londynu - "Inżyniera" na spotkanie z Komendantem Borem-Komorowskim. "Inżynier" ma do przekazania bardzo ważne informacje, które mogą mieć wpływ na decyzję o rozpoczęciu powstania.

Michał (Jakub Wesołowski) postanawia zdobyć dodatkową broń. Bez wiedzy Władka, rusza na akcję wraz ze swoją grupą, namawia też do tego Celinę (Olga Bołądź). Właściciel karabinu maszynowego, Karkowski, przekaże go powstańcom za darmo, stawia tylko jeden warunek - chce dołączyć do plutonu. Podczas drogi powrotnej ze spotkania z Karkowskim grupa Michała natyka się na patrol niemiecki.

Bronek próbuje odwieść Wandę od udziału w Powstaniu.

1 sierpnia 1944 roku zapada decyzja, że Powstanie wybuchnie już dziś. Informacja o godzinie "W" roznosi się natychmiast po mieście.