Miał być pokojowy i szybki rozwód, a zapowiada się walka o dzieci. Była niemiecka modelka Heidi Klum i brytyjski piosenkarz Seal kłócą się o to, z którym z rodziców zamieszka czwórka ich pociech. Spór skończy się w sądzie.

Wniosek o rozwód złożyła ponad tydzień temu Heidi Klum. Zaznaczyła w nim, że dzieci - 7-letnia Leni, 6-letni Johan, 5-letni Henry i 2-letnia Lou - mają mieszkać z nią. Jednocześnie zgodziła się na to, by prawo do opieki nad nimi miał również jej mąż.

Takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje jednak 40-letniego piosenkarza, który również postanowił złożyć pozew. Domaga się w nim, by dzieci miały dwa domy - raz mieszkały u niego, a raz u swojej matki.

Opieka nad dziećmi to niejedyny punkt zapalny

Kolejnym powodem do niezgody może być podział majątku. Przypuszcza się, że małżonkom najtrudniej będzie dojść do porozumienia w sprawie luksusowej willi w dzielnicy Brentwood w Los Angeles, którą kupili jeszcze wspólnie w grudniu 2010 roku za 10 milionów euro.

Heidi Klum i Seal rozstali się w styczniu po siedmiu latach małżeństwa. Publicznie oboje zapewnili, że chcą rozstać się pokojowo, by oszczędzić cierpienia dzieciom.