"Rocky Ground" to tytuł drugiego singla z ostatniej płyty Bruca Springsteena "Wrecking Ball". Do utworu powstał teledysk. Podobnie jak w przypadku "We Take Care Of Our Own", klip jest czarno-biały.

Na płycie można znaleźć dużo różnej muzyki folk i gospel. Pomysł był taki, by to właśnie muzyka nadawała kontekst historyczny, podkreślała, że pewne rzeczy już się wydarzyły w przeszłości - powiedział o płycie "Wrecking Ball" Bruce Springsteen.

Według powszechnej opinii "Rocky Ground" to piosenka najmniej pasująca do dotychczasowej twórczości artysty. To utwór utrzymany w klimacie gospel. Otwiera go fragment wypowiedzi Alan Lomax z 1942 roku - "Jestem żołnierzem w armii Pana". W piosence usłyszymy głos Michelle Moore, która nie tylko zaśpiewała w chórkach, ale również zarapowała fragment tekstu autorstwa samego Springsteena.

Brzmienie piosenki to w głównej mierze zasługa producenta Roba Aniello, który dołączył różne elektroniczne bębny do produkcji. Springsteen stwierdził, że podczas nagrywania "Rocky Ground" był bardzo szczęśliwy, mogąc spróbować czegoś nowego. Mógłbym pójść wszędzie, zrobić cokolwiek, używając czegokolwiek - powiedział.

Zobacz teledysk do "Rocky Ground"