Strażacy opanowali pożar budynków produkcyjnych w Izdebniku w Małopolsce. Ogień się nie rozprzestrzenia, ale - jak informowała straż przed północą - żywiołem nadal jest objęte ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. Nie ma informacji, by w pożarze ktoś ucierpiał.

Na miejsce przyjechało 35 jednostek straży pożarnej - to 120 strażaków z powiatów wadowickiego, myślenickiego i z Krakowa.

Został wysłany specjalny wóz do pomiarów zanieczyszczenia powietrza - ponieważ zapaliła się między innymi lakiernia i zakład obuwniczy.

Wcześniej ewakuowano 16 osób z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej.

Jest to teren sąsiadujący z zabudowaniami DPS-u w Izdebniku. W sąsiadującym z DPS-em budynku przebywały dzieci, ale zostały ewakuowane przez pracowników - przekazał RMF FM Krzysztof Cieciak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

Pożar wybuchł w kompleksie budynków produkcyjnych znajdujących sie przy drodze krajowej numer 52 - pomiędzy zakopianką a Wadowicami. Słuzby poprosiły kierowców o omijanie tego docinka drogi.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.