Od wczoraj nie można przez internet zarejestrować żadnej firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Informację dostaliśmy od Was na Gorącą Linię RMF FM. Problem potwierdza Ministerstwo Sprawiedliwości.

Wszystko dlatego, że wczoraj, czyli od 1 grudnia w życie weszły nowe przepisy, które miały ułatwić rejestrowanie firm. Zgodnie z nimi do założenia własnej firmy wymagany ma być tylko wpis do KRS, bez konieczności równoczesnego zgłaszania się do ZUS i GUS. Całość miało się odbywać przez internet. System jednak zawiódł.

Ministerstwo Sprawiedliwości zapewnia, że tradycyjna, urzędowa forma zakładania firm działa. Problem jest jedynie z kanałem internetowym.

Resort twierdzi, że musiała wyłączyć system, by dostosować się do nowych przepisów. Ministerstwo zapewnia, że system zacznie działać w najbliższych godzinach.

Miesięcznie przedsiębiorcy zakładają około tysiąca firm przez internet. Jedną trzecią wszystkich rejestrowanych w kraju przedsiębiorstw.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(mpw)