​Niespełna 3-letnia dziewczynka spacerowała sama ulicą w miejscowości Łasin obok Grudziądza w woj. kujawsko-pomorskim. Policja wyjaśnia, dlaczego dziecko, którym powinna opiekować się babcia, zostało bez jakiegokolwiek nadzoru. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Jak ustalił reporter RMF FM Kuba Kaługa, dziewczynka trafiła do szpitala z podejrzeniem zapalenia oskrzeli. Zauważyła ją para z Grudziądza, która jechała akurat do pracy.

Jak mówi Marzena Solochewicz-Kostrzewska z grudziądzkiej policji, kobieta i mężczyzna nakarmili trzylatkę i ogrzali ją. Szukali też w najbliższej okolicy jej rodziców. Bezskutecznie - dlatego zawiadomili policję.

Funkcjonariusze natknęli się później na spanikowaną 50-letnią kobietę. Okazało się, że jest babcią dziewczynki. Dziecko zostało pod jej opieką po świętach. Według wstępnych ustaleń policji, trzylatka sama rano ubrała się i wyszła z domu.

Policja dotarła już do rodziców dziewczynki. Sprawa ma zostać przekazana też do Sądu Rodzinnego.  

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(md)