W niedzielę późnym wieczorem usunięto awarię sieci ciepłowniczej, którą odczuli mieszkańcy kilku dzielnic Gdańska i Dolnego Sopotu. Dostawy ciepła do mieszkań mają zostać przywrócone w nocy.

Problemy w dostawach ciepła mogą występować jeszcze w Dolnym Wrzeszczu oraz na Zaspie - w sumie przy kilkunastu ulicach. Tam ciepło, jak poinformowało rano Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, ma być przywracane jeszcze dzisiaj - precyzyjny czas ma zostać określony w ciągu dnia. Bez ciepła pozostaje jeszcze 120 budynków. Największe zakłócenia mogą występować na Żabiance i w Dolnym Sopocie. Od mieszkańców wiem, że już tam grzeje, ale momentami ciepło zanika - powiedziała PAP Jadwiga Grabowska z Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Tam gdzie ogrzewanie  i ciepła woda już wróciły, mogą niestety pojawiać się jeszcze zakłócenia w dostawie, zwłaszcza w przedpołudniowych godzinach.

Te zakłócenie najbardziej mogą dać się we znaki mieszkańcom Dolnego Sopotu, ale i tak GPEC prosi by zgłaszać wszelkie problemy, w tym np. ewentualne zanieczyszczenia.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną awarii, do której doszło w sobotę przy placu Komorowskiego we Wrzeszczu.

Uruchomiono wypożyczalnię grzejników

Dla mieszkańców najdłużej objętych awarią na Placu Komorowskiego uruchomiono mobilną wypożyczalnię grzejników elektrycznych i farelek.

Aby otrzymać urządzenie należy zgłosić się na infolinię  (tel. 58 52 43 580) i przyjść bezpośrednio do oznaczonego banerem GPEC punktu przy Pl. Komorowskiego. Po zakończeniu awarii grzejnik trzeba będzie zwrócić do siedziby GPEC przy ul. Białej 1b.

Dostępnych urządzeń jest prawie tysiąc. Jak informuje GPEC, na ten moment po pomoc zgłosiło się 14 mieszkańców.  

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.