Sąd w Paryżu skazał zaocznie na 30 lat więzienia Hayat Boumeddiene za finansowanie terroryzmu i udział w grupie terrorystycznej. To jedna z 14 osób skazanych za współudział w atakach na tygodnik "Charlie Hebdo" oraz supermarket w stolicy Francji pięć lat temu.

Hayat Boumeddiene była partnerką terrorysty Amedy Coulibaly'ego, który w styczniu 2015 roku zabił policjantkę w podparyskim Montrouge. Ten sam mężczyzna zabarykadował się w supermarkecie Hyper Cacher w Paryżu. Wziął zakładników i zabił cztery osoby. Coulibaly został zastrzelony przez policję.

Sąd uznał, że kobieta brała udział w przygotowaniu ataków terrorystycznych we Francji w 2015 r. Boumeddiene uciekła do Syrii. Była sądzona zaocznie.

Pięciu sędziów orzekających w trwającym od trzech miesięcy procesie uznało również Mohameda Belhoucine'a, który prawdopodobnie zmarł w Syrii, za współwinnego zbrodni popełnionych przez Coulibaly'ego i skazało go na dożywocie.

Ali Riza Polat został skazany na 30 lat więzienia za współudział w zbrodniach popełnionych przez Coulibaly'ego, a także przez braci Saida i Cherifa Kouachich, którzy 7 stycznia 2015 r. zaatakowali paryską redakcję tygodnika "Charlie Hebdo". Zabili wtedy 12 osób. Bracia Kouachi zostali zastrzeleni przez policję. Według śledczych Polat był najbliższym współpracownikiem Coulibaly'ego.
Medhi Belhoucine (brat Mohameda), Amar Ramdani, Mickael Nezar Pastor Alwatik i Willy Prevost zostali skazani za udział w organizacji terrorystycznej.

Natomiast Said Makhlouf, Mohamed-Amine Fares, Christophe Raumel, Michel Catino, Metin Karasular, Miguel Martinez i Abdelaziz Abbad zostali uznani za winnych udziału w grupie przestępczej.