Brytyjska policja poszukuje sprawców pobicia Polaka w Accrington - pisze gazeta "Lancashire Telegraph". 35-latek, który chciał oddać w ręce funkcjonariuszy sześcioletniego chłopca, rzucającego kamieniami w fasadę domu, został pobity przez trzech mężczyzn, uzbrojonych w kije baseballowe i miecz.

Chłopiec rzucał kamieniami w dom, z którego wyprowadzała się polska rodzina. Mężczyzna, pomagający w przeprowadzce, wyszedł do grupy dzieci i chwycił sześciolatka z zamiarem odprowadzenia go na policję. Ten jednak wybuchł płaczem, zdołał mu się wyrwać i pobiegł na skargę.

Kilka minut później przed dom zajechały dwa samochody, z których wysiadło trzech mężczyzn uzbrojonych w kije baseballowe i broń, określoną przez gazetę jako miecz o podwójnym ostrzu, długości około 60 centymetrów.

Polak został dotkliwie pobity, ale udało mu się uciec i dotrzeć na posterunek policji, która wezwała karetkę. Obecnie przebywa w szpitalu Royal Blacburn.

Policja sporządziła rysopis sprawców i zaapelowała do świadków o pomoc w śledztwie.

Gazeta dodaje, że rodzina, której pomagał pobity mężczyzna, miała problemy w okolicy, w której mieszkała. Nie wiadomo jednak, na czym one polegały.