Jen Psaki powiedziała, że zaraziła się Covid-19 i ma łagodne objawy. Nie towarzyszyła Bidenowi w jego podróży zagranicznej do Rzymu i na szczyt Grupy 20, nie poleciała też do Glasgow w Szkocji na szczyt klimatyczny ONZ.

Jen Psaki poinformowała, że ostatni raz kontaktowała się z prezydentem Joe Bidenem we wtorek, kiedy spotkała go w Białym Domu. Byli od siebie oddaleni o ponad 2 metry i nosili maski. Biden jest często testowany, ostatnio, według Białego Domu, uzyskał wynik negatywny w sobotę.

Jen Psaki planowała podróż z prezydentem, ale zrezygnowała, gdy dowiedziała się, że członkowie jej najbliższej rodziny mieli pozytywny wynik testu na Covid-19. Od tego czasu w środę, czwartek, piątek i sobotę poddałam się kwarantannie i wynik był negatywny. Jednak dzisiaj test na Covid-19 był pozytywny - poinformowała sekretarz prasowa Białego Domu w oświadczeniu. 

Psaki, która jest w pełni zaszczepiona, powiedziała, że ma tylko łagodne objawy

Chociaż od środy nie miałam bliskiego kontaktu z prezydentem ani członkami personelu Białego Domu - i przez cztery dni po ostatnim kontakcie z wynikiem negatywnym - to ujawniam dzisiejszy pozytywny test zgodnie z zasadami przejrzystości - podkreśliła. 

Pracownicy Białego Domu i inni podróżujący z prezydentem przechodzą codzienne testy na Covid-19 od czasu wyjazdu z Waszyngtonu i wszyscy są w pełni zaszczepieni. Wielu urzędników otrzymało również zastrzyki przypominające ze względu na bliskie otoczenie i częste podróże związane z ich pracą. 

Biden otrzymał zastrzyk przypominający 27 września, wkrótce po tym, jak federalne organy regulacyjne zatwierdziły trzecią dawkę dla wielu Amerykanów. Prezydentowi towarzyszyła w podróży zastępczyni Jen Psaki - Karine Jean-Pierre. Psaki powiedziała, że wróci do pracy po zakończeniu 10-dniowej kwarantanny i po negatywnym teście.