RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rośnie śmiertelne żniwo tornad

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do 21 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych tornad, które przeszły nad południowymi regionami USA - poinformowały amerykańskie władze. Jest wielu rannych; w samym stanie Arkansas służba zdrowia mówiła o co najmniej 100 poszkodowanych.

Wcześniejszy bilans mówił o 17 zabitych. Nowe ofiary to mieszkańcy stanów Alabama i Missisipi. Silny wiatr niszczył budynki, wyrywał drzewa i pozbawił elektryczności tysiące gospodarstw.

Amerykańscy meteorologowie podają, że nowych tornad o różnej sile można spodziewać się od Teksasu aż po Tennessee. Burze przemieszczają się na wschód. W sumie w rejonie żyje co najmniej 49 mln ludzi.

(j.)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: