Nicolas Sarkozy przerwał wywiad telewizyjny, bo uznał go za „głupi. W programie „60 minut” amerykańskiej stacji CBS francuski prezydent zdenerwował się po pytaniu o żonę, z którą się rozwiódł. Gdybym miał coś do powiedzenia o Cecylii, nie robiłbym tego tutaj - oznajmił Sarkozy i skończył rozmowę.

Jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy w telewizji CBS, która miała go przedstawić amerykańskim widzom, Sarkozy nazwał swojego sekretarza prasowego "imbecylem" za umówienie tego wywiadu w dniu, gdy był bardzo zajęty.

Cecilia nie odgrywała roli publicznej w ubiegłorocznej kampanii wyborczej swego męża i nie głosowała na niego z drugiej turze wyborów, a od majowego zwycięstwa wyborczego tylko trzykrotnie pojawiała się z nim podczas publicznych wystąpień.

52-letni Nicolas i 49-letnia była modelka Cecilia pobrali się w 1996 r.; mają 10-letniego syna Louisa. Ich małżeństwo przeżywało kilkumiesięczny kryzys na przełomie 2005 i 2006 r. Wówczas tygodnik "Paris Match" opublikował na okładce zdjęcia Cecilii z kochankiem Richardem Attisem. Jednak po krótkiej separacji Cecilia i Nicolas wrócili do siebie.