Otylia Jędrzejczak awansowała do finału wyścigu na 200 m stylem dowolnym podczas pływackich ME w Budapeszcie. Polka uzyskała trzeci czas półfinału. W sobotnim finale nie wystąpi Paulina Barzycka, która zajęła dopiero 9. miejsce.

Beata Kamińska zajęła 7. miejsce w finałowym wyścigu na 200 m stylem klasycznym. Mistrzynią Europy została Brytyjka Kirsty Balfour. Drugie miejsce wywalczyła Ukrainka Julia Pidlisna, a trzecie – Węgierka Agnes Kovacs.

6. miejsce w finale wyścigu na dystansie 1500 m stylem dowolnym zajął Mateusz Sawrymowicz. Triumfował Rosjanin Jurij Priłukow. Srebrny medal zdobył Francuz Sebastian Rouault, a brąz – Nicolas Rostoucher.

Do finału wyścigu 100 m stylem motylkowym nie zdołał awansować Paweł Korzeniowski. Polak zajął w półfinale 11. pozycję.