13 Polaków startuje w dzisiejszych eliminacjach na rozgrywanych w Budapeszcie pływackich mistrzostwach Europy. Do finału 200 m stylem dowolnym awansowała już Otylia Jędrzejczak. Wczoraj na pływalni w stolicy Węgier Polacy mieli swój dzień – zdobyli 2 złote i 2 srebrne medale.

Aż cztery polskie pływaczki startowały w eliminacjach 200 metrów stylem dowolnym - wszystkie, które wczoraj zdobyły srebro w sztafecie. Bez problemu do półfinału i finału awansowała Otylia Jędrzejczak. zdecydowanie słabiej niż wczoraj popłynęły dziś Zwiejska i Budzis i zajęły odległe miejsca. Przez eliminacje przebrnął także Paweł Korzeniowski – czas 53,74 dał mu 13. wynik na 100 m stylem motylkowym.

W finałach zobaczymy co najmniej czwórkę Polaków: Mateusza Sawrymowicza i Przemysława Stańczyka na 1500 metrów kraulem, Beatę Kamińską na 200 metrów „żabką” i Otylę Jędrzejczak na 200 metrów kraulem.

Czwartek był złotym dniem polskich pływaków na mistrzostwach w Budapeszcie. Do brązu Katarzyny Baranowskie dorzucili dwa złota: Pawła Korzeniowskiego na 200 m motylkiem oraz Sławomira Kuczki na tym samym dystansie żabką. Srebro zdobyła żeńska sztafeta 4x 200 m kraulem oraz sama Baranowska na swoim koronnym dystansie – 200 m stylem zmiennym.