Sześcioletnia Paislee Shultis, której zaginięcie zgłoszono w 2019 roku, została odnaleziona w Saugerties w amerykańskim hrabstwie Ulster. Dziewczynkę przewieziono do szpitala. Lekarze poinformowali, że jej stan zdrowia jest dobry.

Paislee Shultis została zgłoszona jako zaginiona w Cayuga Heights w lipcu 2019 roku po tym, kiedy nie będący prawnymi opiekunami dziecka, Kimberly Cooper i Kirk Shultis Jr, rzekomo ją uprowadzili - relacjonowała NBC.

Policja po 2 latach otrzymała informację, że 6-latka jest przetrzymywana w jednym z domów. W poniedziałek funkcjonariusze dostali nakaz przeszukania budynku.

Jak dodano, kiedy policja przyjechała do domu, jego właściciel zaprzeczył jakoby cokolwiek wiedział na temat miejsca pobytu dziewczynki. Po ponad godzinie poszukiwań, Paislee została ona znaleziona w zamaskowanym prowizorycznym pomieszczeniu pod schodami prowadzącymi do piwnicy domu. Cooper i Shultis Jr., według NBC, też się tam ukrywali.


Paislee przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono, że jej stan zdrowia jest dobry. Została później stamtąd wypisana i dołączyła do swojej starszej siostry - relacjonowała NBS.

Cooper, Shultis Jr., a także jego ojciec, Kirk Shultis senior, zostali aresztowani. Całą trójkę zatrzymano pod zarzutem ingerencji w opiekę nad dzieckiem i zagrożenia dobru dziewczynki.

Obu mężczyzn zwolniono za kaucją. Otrzymali nakaz trzymania się z dala od dziewczynki. Nie jest jasne, czy przyznali się do winy. Policja w Saugerties przewiduje dodatkowe aresztowania.

Biologiczny ojciec dziewczynki (...) również zaprzeczył jakoby cokolwiek wiedział o miejscu jej pobytu. Powiedział, że nie widział jej od 2019 roku 
- poinformowała NBC.