Robert Kubica pojedzie w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Francji. Kierowca BMW-Sauber pomyślnie przeszedł testy medyczne. W piątek wsiądzie do bolidu i weźmie udział w treningach. W sobotę kwalifikacje, w niedzielę wyścig.

Po badaniach polski kierowca stwierdził, że jest w stu procentach gotowy do startu w wyścigu o Grand Prix Francji. Interesuje mnie najbliższy wyścig, w którym będę chciał uzyskać jak najlepszy rezultat. Cieszę się, że po wypadku w Kanadzie

straciłem tylko jeden start w Grand Prix USA na torze w Indianapolis - powiedział Robert Kubica.

Kubica nie ścigał się od 10 czerwca, gdy podczas wyścigu o Grand Prix Kanady miał groźny wypadek. Tydzień później nie został dopuszczony przez lekarzy do startu w wyścigu o Grand Prix USA. Byłem pewny, że Robert pozytywnie przejdzie czwartkowe badania. Cały zespół czeka na jego powrót - powiedział szef teamu BMW- Sauber Mario Theissen.

Tor Magny-Cours nie jest ulubionym obiektem Roberta Kubicy, który ścigał się tu w ubiegłych latach, gdy jeszcze nie był kierowcą zespołu Formuły 1. W ubiegłym roku, jeszcze jako kierowca testowy BMW, Kubica podczas dwóch piątkowych treningów uzyskiwał najlepsze czasy. Od wypadku Kubica nie brał udziału w testach swojego zespołu na torze Silverstone w Anglii. Po powrocie z USA do Europy przez kilka dni odpoczywał we Włoszech i pracował nad przygotowaniem kondycyjnym.