Kontuzja kolana może wykluczyć lidera rankingu tenisistów ATP World Rafaela Nadala z udziału w turnieju Wielkiego Szlema w Wimbledonie - poinformował trener i zarazem wujek tenisisty Toni Nadal.

Jedziemy do kliniki w Barcelonie. Tam w poniedziałek lub wtorek okaże się, co dzieje się z kolanem. Jeśli lekarze nie będą widzieli przeszkód, to oczywiście Rafael zagra w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów, ale nie jestem zbyt optymistycznie nastawiony - powiedział Tim Nadal.

Tenisista już zapowiedział, że nie wystąpi w turnieju na trawiastych kortach Queen's Club, który jest ostatnim sprawdzianem przed rywalizacją w Wimbledonie, rozpoczynającą się 22 czerwca. Od kilku miesięcy miałem problem z kolanami. Nie jest tajemnicą, że nie mógłbym zagrać na sto procent - powiedział Rafael Nadal.

Ewentualna nieobecność na kortach w Wimbledonie byłaby drugim niepowodzeniem Hiszpana w tym sezonie. W Paryżu na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa Nadal rozstawiony z numerem 1 odpadł sensacyjnie w 1/8 finału po porażce ze Szwedem Robinem Soederlingiem. Szwed zagra w niedzielnym finale ze Szwajcarem Rogerem Federerem.

Nadal triumfował w stolicy Francji w czterech ostatnich turniejach.