Australijska policja opublikowała film z momentu odnalezienia 4-letniej Cleo Smith, która została uprowadzona z kempingu. Poszukiwaniem dziewczynki żyły media na całym świecie.

Poszukiwania dziewczynki trwały 18 dni. Cleo zniknęła w październiku z kempingu, na którym była ze swoją rodziną. Po kilkunastu dobach intensywnej akcji dziecko zostało znalezione o 3 kilometry od jej rodzinnego domu i około 100 kilometrów od miejsca, gdzie zniknęła.

Cleo została odnaleziona w domu 36-letniego Terence’a Darrella Kelly’ego, który już został oskarżony o porwanie małoletniego. Trafił też do aresztu.

"Nazywam się Cleo"

Na nagraniu z odnalezienia dziewczynki widać policjantów, którzy mówią: "mamy ją!". Następnie pytają się dziewczynki: "jak masz na imię, kochanie?". Dziewczynka odpowiada: "Nazywam się Cleo".

Dziewczynka trafiła już do rodziców. Jeden z policjantów, który odnalazł Cleo powiedział: To było naprawdę pocieszające, gdy zobaczyłem, że jest ona pełna życia i się śmieje. Samo zobaczenie, że zachowuje się naturalnie, tak jak 4-letnia dziewczynka, było świetne - ­zwrócił uwagę sierżant Cameron Blaine.

Cały świat żył poszukiwaniami

Do Carnarvon, gdzie mieszka rodzina Cleo, przyjechali już specjaliści od przesłuchań dzieci. Nie rozmawiali jeszcze z 4-latką, bo chcą razem z rodziną zrobić to w odpowiednim czasie.

Sprawą poszukiwań dziewczynki żyła cała Australia. Premier Australii Scott Morrison podziękował policji za cały wysiłek poszukiwawczy. "Cóż za wspaniała, przynoszącą ulgę wiadomość: Cleo została znaleziona i jest już bezpieczna w domu" - napisał na Twitterze. "Nasze modlitwy zostały wysłuchane" - dodał. 

W stolicy stanu Perth publiczne budynki zostały oświetlone na niebiesko dla uczczenia odnalezienia 4-latki.