Ambasador Izraela w Warszawie wzywa polski rząd i Kościół katolicki do podjęcia zdecydowanych działań wobec ojca Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja za szerzenie antysemityzmu.

David Peleg nie kryje rozczarowania, że Rydzyk nie został jeszcze ukarany za ciągłe obrażanie Żydów i żydowskiej kultury. Od wielu miesięcy zwracam na to uwagę zwierzchnikom kościoła katolickiego w Polsce - skarży się izraelski ambasador w rozmowie z agencją Reutera.

W ujawnionych przez tygodnik "Wprost" fragmentach nagrania z wykładu o. Rydzyka w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej padają stwierdzenia, że „prezydent to oszust, ulegający lobby żydowskiemu. Sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów. A „Gazeta Wyborcza” prezentuje cyniczną i przewrotną mentalność talmudyczną".

Trzy dni temu Centrum im. Szymona Wiesenthala zwróciło się do papieża Benedykta XVI o odwołanie Tadeusza Rydzyka z pełnionych funkcji z powodów jego antysemickich wypowiedzi.