Z otoczenia Baracka Obamy dochodzą informację, że była Pierwsza Dama rozważana jest jako kandydatka na sekretarza stanu. Wczoraj wieczorem, w tajemnicy przed dziennikarzami, Clinton spotkała się z Obamą w Chicago. Z kolei w poniedziałek, prezydent-elekt ma spotkać się z Johnem McCainem.

Przedmiotem rozmowy z niedawnym rywalem w wyścigu o urząd prezydenta ma być szeroko rozumiana współpraca, ale szczegółów nie znamy. Barack Obama prowadzi w tej chwili konsultacje z bardzo wieloma ludźmi, z obu stron sceny politycznej. Ale oczywiście nie zawsze oznacza to propozycje wejścia do jego administracji. W przypadku Johna McCaina, jest to chyba mało prawdopodobne. Ale pozostaje na przykład kwestia współpracy z Republikanami w senacie. I tu McCain może nowemu prezydentowi pomóc.

Cały czas trwa za to ofensywa internetowa Baracka Obamy. Prezydent-elekt zamierza wykorzystać serwis You Tube do umieszczania swoich cotygodniowych prezydenckich wystąpień. George Bush, w każdą sobotę pojawiał się na antenie radia i tam omawiał najważniejsze, bieżące tematy. Obama chce kontynuować ten zwyczaj, ale jednocześnie umieszczać zapis wideo na serwisie You Tube. Najwyraźniej bez Internetu, rządzić się już nie da.